plán mission: KMS 2005 
úvod
info
správy
miesto
posádka
plán
debata

meno:

heslo:


(meno píšte bez diakritiky so začiatočným veľkým písmenom)

Pred štartom: (december 2004 - január 2005)

Príprava veliteľstva na Misiu. Skúšanie krízových situácií, neustála analýza a aktualizácia doby štartu, trasy letu a pod.
Výber a rozdelenie výskumníkov. Výber 80 najkvalifikovanejších výskumníkov na prácu v misii, rozdelenie výskumníkov do dvoch posádok. Rozdelenie každej posádky do špecializovaných skupín.
Záverečné práce. Záverečné testovanie softwaru a hardwéru oboch lodí, testovanie komunikácie a finálne úpravy jednotlivých modulov kozmických lodí.

Deň štartu: (24. / 30. január 2005)

Uvítací briefing. Akreditácia a slávnostné privítanie všetkých výskumníkov vo vesmírnom centre. Oboznámenie zúčastnených o celom programe misie, trase letu, presnej dobe letu a pod. Rozdelenie úloh jednotlivým členom posádky. Tlačová konferencia celého štábu.
Predštartové testy posádky. Zdravotné, psychologické, fyziologické a iné testy posádky.
Príprava na štart. Príprava posádky na štart (oblečenie do skafandrov a inštalácia životných senzorov). Naloženie posledných vecí do priestoru lode (jemná technika, osobné vecí posádky a pod.). Pred vstupom do lode posledný bozk na rozlúčenie.
Štart!
Hneď po štarte. Príprava posádky na hybernáciu, hybernácia.

Technické informácie:

Let bude trvať 7 mesiacov 4 dni a 12 hodín. Počas letu bude posádka v stave hybernácie. Celý let bude riadený umelou inteligenciou na palube. Tesne pred plánovaným pristátím bude posádka zobudená a zaháji sa príprava na pristátie. Na obežnú dráhu Marsu sa vypustí komunikačný satelit, ktorý bude slúžiť na komunikáciu so Zemou. Po pristátí sa začne výskumná a kolonizačná fáza misie. Koniec misie nie je presne určený, záleži od okolností.
| úvod | správy | info | miesto | posádka | mišo |