misia KMS sa skončila tragédiou mission: KMS 2005 
úvod
info
správy
miesto
posádka
plán
debata

meno:

heslo:


(meno píšte bez diakritiky so začiatočným veľkým písmenom)

Všetci zomreli!

Slabý začiatok

Misia KMS fakt nezačala najlepšie. Po rôznych kauzách okolo financovania misie a výberu dodávateľov sme iné ani nemohli čakať. Akoby to bola predzvesť toho, čo sa stane. Po celkom bezproblémovom štarte sa vyskytol prvý problém s navigáciou. Navigačný program padol po pár minútach letu. Dobre pripravená posádka tento problém síce zvládla, ale zabil by som toho, kto tento "navigačný systém" programoval. Po tomto probléme vyzeralo, že posádka môže prejsť do stavu hibernácie, ale vyskytlo sa ďalšie prekvapenie. Pokazila sa umelá inteligencia. Teda pokazila - stala sa z nej vraždiaca umelá inteligencia. Naštastie sa ju včas podarilo vypnúť a posádka sa v plnom počte mohla hibernovať.

Dobré pokračovanie

Ďalšia fáza misie napodiv prebehla celkom úspešne. Asi to bolo tým, že nepotrebovala výraznejšiu podporu zo Zeme. Po úspešnom pristátí na Marse sa posádka vydala na prieskum. Preskúmala okolie, zozbierala vzorky a podarilo sa jej aj odvisielať na Zem veľmi užitočné informácie, ktoré naši vedci analyzujú a budú ich analyzovať ešte dlho.

Začalo sa to po nájdení sondy

Jednou z úloh misie bolo nájsť stratenú sondu Mars Express. Posádke sa ju podarilo nájsť, no pri presune sondy na základňu sa niečo stalo. Spojenie so skupinou, ktorá prenášala sondu sa na chvíľu stratilo. O chvíľu sa síce skupina dostavila na základňu, no všetci boli vystrašení na smrť a nik nevedel povedať prečo.
Ďalšie dni boli plné chaosu a záhadných udalostí. Kapitán posádky nariadil (podľa krízového protokolu DD11 - protokol, ktorý ráta s prítomnosťou neznámych foriem života) postaviť prieskumné veže, aby bolo možné pozorovať čo najväčšie okolie. Je otázkou, prečo použili protokol DD11. Je na Marse niekto, o kom nevieme?

Strata spojenia

O ďalšom priebehu misie nevieme nič. Spojenie sme stratili tesne pred dokončením prieskumných veží. Môžme len hádať, čo sa na Marse dialo potom. Satelity zachytili výpadok hlavného generátora energie. O dva dni sme zaznamenali slabý signál, vysielaný z miesta vzdialeného 500 km od základne. Signál bol nedekódovateľný. Naši spojári to označili za šum. V každom prípade však o chviľu na to bol na tom istom mieste zaznamenaný mohutný výbuch.

Všetci zomreli

Bez hlavného generátora energie nemohli prežiť. Pripravili sa rôzne krízové protokoly rátajúce s výpadkom hlavného generátora energie, ale všetky rátali s okamžitým odletom späť na Zem. Keďže o žiadnom odlete nevieme, predpokladáme, že sú všetci mŕtvi. Je nám to strašne ľúto.člen konzorcia pre styk s verejnosťou
| úvod | správy | info | miesto | posádka | mišo |